ОТЛИЧНО НАЧАЛО ЗА БАЛКАН U15 НА ЕВРОПЕЙСКАТА МЛАДЕЖКА ЛИГА В БОТЕВГРАД

Балкан започна Европейската младежка лига в Ботевград с категорична победа. Отборът на Николай Пеев изигра силен мач и победи сръбския ДИВ Баскет със 112-66, след като не срещна трудност и водеше без проблем през целия мач. Това бе трети успех за Балкан в група С като нашите имат и две загуби. Утре Балкан има една мач от 20:00 срещу словашкия Левице, който е с 3 успеха и 3 поражения до момента.

Във втория мач за деня от 20:00 часа в “Арена Ботевград” Байерн Мюнхен среща румънския Дан Дачиян.

Балкан започна силно мача със серия 17-4. За кратко ДИВ Баскет свали разликата при , но Балкан не позволи тя да падне повече под 10. Постепенно ботевградчани поеха нещата в свои ръце и направиха серия 13-2, за да поведат с над 15 точки още в края на първия период (30-12).  Нашите се възползваха от грешките на съперника и след първата част водеха с 34-19. През втората част момчетата на Николай Пеев продължиха да доминират с добра стрелба отдалеч и бързи атаки и на полувремето качиха разликата на 22 точки. Балкан допусна няколко грешки в началото на първото полувреме, за да позволи на съперника да свали за кратко под 20. След това нашият тим подобри игра и след страхотно включване на Гавалюгов, който вкара 37 точки за близо 20 минути, вдигна над 40 аванс след третата част. Докрая мачът се доиграваше като Балкан успя да вкара над 100 точки в първата си среща. Това позволи на наставника Николай Пеев да използва всички момчета в мача без Стефан Стефанов, който е с лека травма.

Най-резултатен за успеха с  35 точки бе Александър Гавалюгов, а 20 отбеляза Стефан Михайлов. Денис Петков реализира 15.

За съперника най-много 29 точки и 7 борби имаше Вук Зиванович.

Източник: balkan-basket.com