Пета поредна победа за футболистите на Балкан

dig

Футболистите на Балкан записаха успех с 3:2 над ОФК Костинброд в отложения мач от петия къг на Югозападната Трета лига. В двубоя състезателите на Иван Редовски наложиха тотално надмощие и поведоха с 2:0. Първо Николай Цветков-Демона изпълни отлично пряк свободен удар и даде преднина на домакините още в 8-та минута. Павел Петков покачи на 2:0 за Балкан след прецизен удар в наказателното поле. Изстрел на Здравко Атанасов мина на сантиметри от вратата, а в следващата атака удар на Демона срещна гредата. При една от редките си атаки, гостите намалиха. В края на първата част след отлична комбинация между Димитър Руйчев и Николай Цветков, Демона вкара втория си гол в срещата и направи резултата. 3:1. Натискът на домакините продължи и удар на нападателя на Балкан Кристиян Ковачев отново срещна напречната греда. ОФК Костинброд намалиха на 3-2, след спорно отсъден пряк свободен удар. През второто полувреме събитията останаха непроменени и домакините правеха пропуск след пропуск и срещата завърши с победа 3:2 за Балкан. Така зелените заемат второто място с 15 точки, с колкото е и Беласица, но с по-добра голова разлика. В следващия кръг Балкан гостува на Сливнишки герой.