ФК“Балкан 1929″ спечели регионалното дерби в Етрополе

В дербито от Х-ти кръг на Югозападната трета лига, Балкан победи Чавдар в Етрополе с 1-0 и така останаха начело във временното класиране.

През първото полувреме се получи равностойна игра, като двата тима си размениха по едно опасно положение.

Втората част тактическото надлъгване продължи първо с опасно положение за домакини, но бившият футболист на Балкан Йоан Маринов пропусна от добра позиция.

Няколко положения пропуснаха и състезателите на Иван Редовски чрез Емил Колев и Калоян Бонев. Отборът на Балкан излезе напред в резултата след гол на капитана и треньор в ДЮШ Здравко Атанасов.

До края срещата остана двуостра, но резултата се запази и успеха и трите точки отидоха в Ботевград.

В следващата среща Балкан приема Гранит – в сряда от 16.00 ч. на стадион „Христо Ботев“ в Ботевград.