Феновете на ФК Балкан се отблагодариха за първото място с торта

Футболистите на Балкан завършиха 2:2 с Вихрен в Ботевград в последното си домакинство за годината от първенството в Югозападната Трета лига. Точката беше достатъчна тима на Иван Редовски да зимува на първото място, тъй като има преднина от 4 точки преди последния кръг от еаенния полусезон. Зелените започнаха уверено срещу Вихрен и поведоха още 20-ата минута, когато Калоян Бонев засече отличен пас на Николай Цветков – Демона, надбяга бившия играч на Левски Веселин Минев и откри резултата. След гола Кристиян Ковачев – Бебето и Демона можеха да удвоят, но ударите им минаха в страни от вратата. Минута преди края на първата част гостите изравниха след удар от разстояние на Димитър Макриев. През втората част положенията пред вратата на Вихрен се редяха едно след друго, но топката така и не преминаваше голлинията. Вместо това гостите успяха да поведат при една контраатака. Впечатление направи и неубедителното представяне на главния рефер Кузманов, който не отсъди чиста дузпа за Балкан след като Бонев беше откровено фаулиран в наказателното поле. Съдията видимо изпусна мача и след изравнителния гол на Демона замалко да се стигне до грозни сцени, които завършиха с червен картон за Димитър Петков от Вихрен Сандански. Заключителната среща за Балкан е в събота, когато гостуват на ФК Кюстендил от 14 часа.