Козаро взе местното дерби със Скравена

В мач от 10 кръг на Областна футболна група София Запад домакините от Козаро Ботевград се наложиха с минималното 1:0 над ФК Скравена.

Срещата се игра в Скравена заради продължаващ ремонт на помощния терен в Ботевград. Първото полувреме мина под диктовката на Козаро, който се бе настанил в половината на съперника си, но голове така и не паднаха до почивката. С подновяването на играта символичните домакини поведоха с гол на Валери Захариев в 56 минута. След гола играта се поизравни, но „козлите” продължиха да са по-настойчиви във фаза атака. До края на срещата нови голове не паднаха.

С победата Козаро се изкачва една позиция нагоре в класирането и измества Скравена от 6-тото място.

В следващия кръг, на 4 декември от 14:00 часа, ботевградчани ще гостуват на Сините орли в Своге. Скравена пък ще домакинства на Спортист 2 Своге в неделя – 5 декември от 14 часа.