Балкан с победен старт във Фиба къп

Баскетболистите на Балкан започнаха по отличен начин участието си в група D на турнира за Купата на ФИБА Европа. Те се наложиха като гости над шампиона на Словакия Патриоти Левице с 91-83 (20-23, 23-10, 25-18, 23-32).

Домакините  спечелиха само първата четвъртина с 23-20. След нея обаче зелените наложиха пълен контрол над играта. Взеха втората четвъртина с 23-10 и на полувремето имаха аванс от 10 точки – 43-33.

Продължиха да доминират и в третия период, като минута преди неговия край преднината им достигна до 20 точки при 68-48. В последните десет минути продължиха да поддържат двуцифрен аванс до последната секунда, когато Левице вкара тройка зад центъра за крайното 91-83.

За Балкан в този мач не игра капитанът Димитър Димитров, който имаше здравословни проблеми.  Най-резултатен за победителите с 25 точки е Райън Хароу, който има и 7 асистенции. С 22 точки се отличи Мени Суарес, който е с дабъл-дабъл от 11 овладени борби. Силно се включи Калвин Годфри, реализирайки 16 точки и с овладени 7 отскочили топки под двата коша. Павлин Иванов вкара 10 точки, със 7 е Константин Тошков, 5 има Христо Захариев, с по 3 са Николай Грозев и Девонте Фостър.

За Патриоти Левице най-резултатен с 22 точки бе високият 217 см център Борис Бояновски. С 21 е словенецът Миха Лапорник, с 14 е Хенри Уейд-Чатман.

В другия мач от групата кипърският Керавнос победи като гост чешкия Опава с 89-77.