Балкан отново не се справи с Рилски спортист

Баскетболистите на Балкан загубиха първия си мач от първенството на НБЛ. Тази вечер в Самоков те отсъпиха пред Рилски спортист с  89-83 (22-22, 23-14, 18-22, 26-25).

Балканци загубиха мача главно във втората четвъртина. След равенство 22-22 след първата те поведоха, но допуснаха серия от 19-0, след като Мануел Суарес бе сменен след 3 лични нарушения, в 18-та минута резултатът бе 38-29, а първото полувреме завърши 45-36 за Рилски спортист.

Зелените спечелиха третата част с 22-18 и в последните десет минути продължиха да намаляват изоставането си. Четири минути преди края то вече бе само 1 точка при 74-73. Последваха обаче грешни решения, домакините отново дръпнаха с 10 точки. Усилията на Балкан за обрат не се получиха, самоковци бяха точни от наказателната линия и спечелиха с 89-83.

Павлин Иванов бе най-резултатен за Балкан с 22 точки. Със 17 е Христо Захариев, Райън Хароу вкара 14 и направи 8 асистенции, с 8 точки за 21 минути  е Мануел Суарес. За домакините с 18 точки е Уигинс, със 17 – Рандолф.