Юношите на Балкан надвиха Славия

Днес два отбора от школата на Балкан изиграха в Арена Ботевград мачове с връстниците им от Славия. И двете срещи бяха спечелени от Балкан.
В първия мач момчетата до 16 години с треньор Иван Коцев победиха изключително трудно със 71-68. Те поддържата малка разлика почти през цялата среща. В третата и особено в четвъртата част обаче резултатността им намаля. И17 секунди преди края резултатът бе изравнен – 68-68. В последната атака Тихомир Николов отбеляза тройка и донесе успеха на Балкан.

Във временното класиране балансът на Балкан е 3 победи и 2 загуби.

След този мач играха момчетата до 14 години на двата клуба. Воденият от Виктория Маринова тим на Балкан бе по-добър, въпреки че загуби първата четвъртина с 11-17, като всички 11 точки бяха отбелязани от Йошовски. Втората петица обаче обърна хода на мача – спечели я с 26-9 и на полувремето Балкан имаше двуцифрена преднина – 37-26. Малките балканци продължиха да играят по-добре и през третата част, след която резултатът бе 56-36 в тяхна полза, а след последната сирена на таблото светеше 71-44. Така Балкан – Славия 71-44 (11-17, 26-9, 19-10, 25-8). Най-резултатен за победителите бе Райчинов с 27 точки. По 15 имат Йошовски и Цаков.

Във временното класиране Балкан (14) дели 3-5 място с актив от 2 победи и 2 загуби.