Балкан надигра Чавдар Етрополе в регионалното дерби

Първото полувреме започна по-добре за Балкан, но удар на Калоян Бонев мина на сантиметри. Здравко Атанасов също пропусна чисто положение за гол. В последните минути на първата част гостите откриха след щастлив рикошет. Още в следващата атака главният рефер не отсъди дузпа за Балкан за игра с ръка в наказателното поле.
Второто полувреме започна с попадение за Балкан. Дейвид Йорданов направи отличен рейд и след двойно подаване намери целта и изравни резултата. Футболистите на Иван Редовски продължиха да доминират, но при една контраатака Гущеров изведе гостите напред в резултата. Радостта им бе кратка, защото Павел Петков центрира перфектно и голмайсторът Калоян Бонев вкара с глава. След изравнителното попадение домакините владееха инициативата и в 74-та минута Димитър Руйчев отбеляза победния гол за 3-2.
След този успех Балкан измести Чавдар от второто място, а в събота състезателите на Иван Редовски гостува на Банско.

Снимки: АренаспортТВ