Балкан надви Спартак и записа поредна домакинска победа в НБЛ

Очакваното от някои дерби между Балкан и Спартак не се състоя. Домакините спечелиха мача с категоричното 81-60 (23-14, 19-15, 19-18, 20-13) и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Балканци бяха напред в резултата повече от 38 минути, докато Спартак водеше в самото начало за по-малко от минута. Почти през цялото времетраене на мача домакините поддържаха двуцифрена преднина, като Спартак само на няколко пъти сваляше изоставането си до 7 точки.

Победителите имат по-добра стрелба – 45.3% спрямо 36.4 на съперника, направиха 20 асистенции срещу 13 на Спартак. И двата отбора направиха немалко грешки, като повече бяха тези на гостите – 25, за Балкан са 18. Точките след грешки за Балкан са 27, за Спартак – 13. От бърза атака Балкан отбеляза 23 точки, гостите – 11.

Христо Захариев бе най-резултатен за Балкан с 19 точки, той има и 7 овладени борби. Със 17 точки е Димитър Димитров, 14 вкара Павлин Иванов, близо до дабъл-дабъл с 12 точки и 9 борби е Мануел Суарес. Никос Дипларос има 8 точки и 7 асистенции. С по 4 точки са Николай Грозев и Калвин Годфри, с 3 е Илиян Пищиков.

За Спартак най-резултатен бе Николай Стоянов със 17 точки, Мартин Маринов вкара 15, с 11 е Димитър Маринчешки, 8 има Цветомир Чернокожев.