Балкан-2 с категорична победа над Политехника

Днес в Арена Ботевград вторият отбор на Балкан постигна категоричен успех срещу гостуващия Политехника с мач от първенството на ББЛ А група Запад. Воденият от Мирослав Ралчев тим победи със 104-79 (36-27, 34-13, 16-21, 18-18).

На полувремето резултатът бе 70-40 за Балкан. След това Ралчев даде повече време на онези, които играят по-малко, но и те се справиха сравнително добре, преминаха и границата от сто точки.

Алксандър Гавалюгов отново бе най-резултатен с 30 точки за малко повече от 24 минути на полето, има 6 асистенции и 5 борби. Силно игра и Иво Корестилов, вкарвайки 26 точки. С 20 точки, 9 борби и 5 асистенции е Михаил Гавазов,, 15 точки отбеляза Кристиян Василев, с 8 е Хрисимир Маринов, 5 добави Николай Ненчев.

За Политехника  с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби е Стефан Георгиев – Торо. С 13 точки, 8 борби и 9 асистенции е Ивайло Константинов.