Черноморец спря победната серия на Балкан

Тази вечер в последната среща от 17 кръг отборът на Балкан претърпя поражение при гостуването си на Черноморец Бургас. Крайният резултат е 93-83 (26-18, 32-22, 22-16, 11-24 ).

Статичната игра в защита през първите две части бе под всякаква критика, бе направо безобразна – за двайсет минути балканци допуснаха цели 60 точки, не бяха по-добри действията им и в нападение – вкараха 40.

По същия начин мачът продължи и в третата четвъртина, в която разликата в полза на домакините често бе над 20 точки – преди последната част резултатът бе 82-59. В последната част домакините намалиха оборотите, влезлите в игра млади играчи на Балкан намалиха разликата само до 10 точки – 93-83.

За статистиката: Павлин Иванов вкара 16 точки, има и 6 асистенции, с 13 е Мануел Суарес, с 12 точки и 8 борби е Николай Грозев, 9 точки вкара Маринчешки, 8 точки реализира Илиян Пищиков, с 6 и 10 борби е Димитър Димитров.

За победителите над всички бе Мунис Туту с 25 точки и 9 асистенции. С 18 е Макол Моайен, 16 има Боянов, с по 10 са Лепичев и Тъкър.

Следващият мач на Балкан е в събота, 28 януари в Ботевград срещу Ямбол.

Източник: balkan-basket.com