Поредно голово равенство за Балкан в контролна среща

ФК Балкан и ЦСКА II завършиха 3:3 в приятелската среща, играна на помощното игрище в Ботевград. Под непрестанен снеговалеж двата тима си поделиха по едно полувреме.

Първото беше за ботевградчани, които започнаха силно и юношата на Балкан Николай Миков беше повален в наказателното поле, а Здравко Атанасов не сгреши от бялата точка още в 15-тата. Емил Колев удвои в 25-тата, а Калоян Бонев пропусна да направи класически резултат. В последната минута на полувремето младите армейци намалиха на 2:1.

Втората част започна с много промени и в двата тима. Футболистите на Стамен Белчев започнаха по активно и логично изравниха резултата след нелеп автогол на вратаря на Балкан Слави Матин. Отново автогол, този път на защитника на домакините Емил Ангелов доведе до пълния обрат в мача 2:3 за армейците. Виктор Атанасов изравни за Балкан в 88-ата минута след грешка на стража на дубъла на ЦСКА II.

Следващата приятелска среща е с Локомотив Мездра в Ботевград в сряда от 14:00 часа.