Юношите на Балкан до 17 години загубиха в Румъния

В откриващия мач от втория турнир на EYBL за момчета до 17 години в Плоещ отборът на Балкан препъртя поражение от румънския Щиинца със 77-61 (18-9, 10-21, 32-10, 17-21). Младите балканци бяха надиграни от силния тим от Букурещ, който след първия турнир в Хамбург през есента бе с баланс от 3 победи и 1 загуба, с колкото бе и Балкан.

Румънският тим спечели първата четвъртина с 18-9. Във втората воденият от Мирослав Ралчев тим на Балкан направи пълен обрат, спечели я с 21-10 и на полувремето имаше аванс от 1 точки – 30-28.

След почивката обаче не можа да се противопостави на своя съперник. Изигра много слаба трета част, която загуби с 10-32 и след неа Щиинца вече водеше с 20 разлика – 60-40.  В последния период не стана нищо по-различно и румънският тим спечели със 77-61.

Най-резултатен за Балкан бе Александър Гавалюгов с 20 точки. Стрелбата му обаче бе нископроцентна – 3 от 11 за 2 точки и 3 от 11 от тройката. Има 5 борби и 6 асистенции, но и 8 грешки. Александър Жилев отбеляза 18 точки, с 13 е Велизар Георгиев, Кристиян Василев има 7 и 12 борби, направи и 6 грешки,

В тази среща играчите на Балкан направиха цели 24 грешки. Не можаха да се справят с Йоан Попа, който вкара 21 точки,  с Алекс Пирьолеско, който има 18, и с Давид Матесеску, реализирал 17.

Източник: balkan-basket.com