Балкан претърпя загуба у дома от ЦСКА

Тази вечер баскетболистите на Балкан претърпяха поражение пред своя публика от ЦСКА със 71-81 (16-27, 15-19, 23-12, 17-23). Това бе шеста загуба на тима от началото на шампионата. Зелените запазиха второто място, а ЦСКА е на трето с 15 победи и 8 загуби.

Балканци изиграха изключително слабо първо полувреме. Поведоха с 4-0, но след това позволиха на съперника да направи пълен обрат. В 5-та минута ЦСКА водеше с 15-8, в 8-та с 10-22. А втората четвъртина бе пълен крах за домакините – те допуснаха пасив от цели 24 точки – 44-20, полувремето завърши при 46-31 за ЦСКА.

След почивката Балкан тръгна много добре, спечели третата четвъртина с 23-12 и след нея изоставаше само с 4 точки – 54-58. В последните десет минути очевидно не му достигнаха сили, гостите отново направиха разликата двуцифрена и спечелиха заслужено с 81-71.

Мануел Суарес бе най-резултатен за Балкан със 17 точки. С 15 е Димитър Димитров, Никос Дипларос вкара 12, с 10 е Павлин Иванов, по 5 имат Николай Грозев и Илиян Пищиков.

Много силен мач ца ЦСКА изигра Брендън Йънг, който стана топреализатор с 30 точки. със стрелба 11-14, има и 5 борби и 5 асистенции и коефициент 37. Със 17 точки е Драган Зекович, 12 вкара Зейн Ноулс.

Източник: balkan-basket.com