Балкан претърпя поражение в Сандански

Балкан загуби от Вихрен с 1:4 в среща от 30-ия кръг на Първа група на Югозападната Трета лига, игран в Сандански.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха в 9-ата минута след гол на Пехливанов. До края на първото полувреме Балкан можеше да изравни, но Емил Колев и Павел Петков пропуснаха. Футболистите на Вихрен започнаха по-мотивирано и втората част и отново Пехливанов вкара за 2:0.

Почти веднага състезателите на Иван Редовски намалиха след като Павел Петков центрира отлично от ъглов удар, Александър Асенов засече с глава и прати топката в мрежата. Домакините реализираха още два гола в самия край на мача.

Отсъствието на основни футболисти оказа решаващо влияние върху играта на гостите от Ботевград, хубавото беше присъствието на някои от юношите на клуба – Витомир Витомиров, Николай Миков, Кристиян Кирилов на вратата и Виктор Атанасов. Здравко Атанасов и титулярният страж Слави Матин са контузени, а Йордан Дамянов – наказан.

На 20 май /събота/ Балкан приема Септември Симитли от 18 часа на стадион “Герена”.