Голово шоу на Балкан срещу Септември в последния мач за сезона

Балкан постигна разгромна победа срещу Септември Симитли с 5:2 в мач от 31-ия кръг в шампионата на Югозападнта Трета лига.

Футболистите на Иван Редовски поведоха след отлично изпълнен пряк свободен удар, дело на Павел Петков. Много бързо, обаче гостите от Симитли стигнаха до равенство след гол от близко разстояние. В 34-та минута “зелените” отново излязоха напред в резултата след гол на Александър Асенов. Ветеранът Владислав Златинов от Симитли изравни след гол с глава.

Второто полувреме Балкан доминира и стигна до три безответни гола, а изпусна поне още толкова. В 58-та минута Дейвид Йорданов материализира отличната си игра с гол и направи 3:2 за Балкан, а в 85-та минута Калоян Бонев засече с глава поредно отлично центриране на Дейвид Йорданов. В последната минута, футболистите на Септември Симитли добавиха още едно попадение в сметката на Балкан след автогол за крайното 5:2.
Така Балкан се изкачи на осмото място с 16 точки.

Последната среща е гостуване в София на дубъла на ЦСКА.