Децата на „Козаро” спечелиха турнира „Купа Правец 2023”

За поредна година ОФК Правец, съвместно с община Правец ,  БФС и Зонален съвет София  организираха традиционния футболен турнир „Купа Правец 2023“, част от събитията, посветени на  празника на град Правец.

В него се включиха 8 отбора: ОФК“ Правец“, ФК „Ракитин „, ФК „Ком‘ Годеч, ФК“ Чавдар“ Ертополе, ФК“ Балкан1929“, ФК“ Козаро“, ФК“ Академия „Мургаш“ и ФК‘ Локомотов „ Мездра.

След оспорвана надпревара, златните медали и купата за 1-во място взеха ФК“ Козаро“!

За да достигнат до върха децата на „Козаро” записаха четири победи от четири мача и голова разлика от 17:2. В групата те победиха „Балкан” Ботевград с 5:0, Локомотив Мездра с 2:0 и Академия Мургаш ЕлинПелин с 5:1. Във финала малките „козлета” се наложиха с 5:1 над „Ком” Годеч.

Сребърните медали и купа за 2-ро място получи „Ком‘ Годеч, а бронзовите спечели отбора на ОФК“ Правец“.

За най-добър вратар бе отличен Боян Василев от отбора на “Козаро.

Играч на турнира стана Мартин Паригвоздев от ОФК „Правец“, голмайстор на Тервел Алексиев от „Ком“ Годеч.

Наградите връчи Таня Димитрова – зам. кмет на община Правец.

Снимки: Община Правец и ФК „Козаро“