ФК „Балкан“ стана първенец на София област и взе купата

ФК „Балкан“ спечели областния финал за Купата на АФЛ след победа над Сливнишки герой с 4:2. Срещата пропуснаха Павел Петков и Дейвид Йорданов. Утре ще се тегли жребият, който ще определи следващия съперник на Балкан.

Състезателите на Иван Редовски откриха в 19-та минута, когато Здравко Атанасов вкара майсторски красив гол със силен далечен удар. До края на полувремето обаче гостуващият тим успя да обърне резултата, а Николай Миков нацели и напречната греда. В края на полувремето Здравко Атанасов изпълни пряк свободен удар, който отново срещна гредата.

Със започването на втората част домакините доминираха и обърнаха резултата с три безответни гола. Първо Калоян Бонев беше най-съобразителен в наказателното поле и възстанови равенството 2:2. Капитанът Емил Колев изведе Балкан напред в резултата след прецизен удар. В края на срещата героят Здравко Атанасов увенча добрата си игра с втория си гол в мача и оформи крайното 4-2 за ботевградския тим.

След последния съдийски сигнал футболистите на Балкан получиха и купата за областен победител в турнира на АФЛ.