Балкан продължи с фантастичното си представяне и препъна един от лидерите ФК Кюстендил

ФК Кюстендил и ФК Балкан (Ботевград) направиха зрелищно реми 3:3 в мач от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините откриха резултата в 4-ата минута, когато Гроздин отбеляза с прехвърлящ удар. Павел Петков изравни в 14-ата след перфектно изпълнен свободен удар. Отново Гроздин записа името си сред голмайсторите в 23-ата, но възпитаниците на Иван Редовски стигнаха до изключително красиво попадение, дело на Йордан Апостолов в 52-ата минута. Ангел Ангелов изведе Балкан напред в 80-ата след извеждащо подаване на Ковачев. За да се стигне до 93-ата, когато реферът отсъди спорна дузпа, която Александров вкара и оформи крайния резултат 3:3.

Срещата в Кюстендил по здравословни причини пропуснаха Здравко Атанасов, Калоян Бонев и Дейвид Йорданов. Във временното класиране Балкан остана на седмото място с 39 точки. Следващата среща на Балкан е гостуване в сряда на Надежда Доброславци в отложен мач от последния есенен кръг.