По една точка си поделиха Беласица и Балкан в Петрич

Равенство 1:1 между Беласица и Балкан в среща от 12-я кръг на Югозападната Трета лига.

Срещата на стадион “Цар Самуил” започна вихрено за домакините, които откриха чрез Валентин Костов в 12-тата минута, който се оказа най-съобразителен след разбъркване пред вратата на Котев. След гола футболистите на Беласица владееха повече, но трудно стигаха до положения. Голът за състезателите на Иван Редовски вкара Павел Петков пет минути след подновяването на играта. Опитният футболист се възползва от отличен пас на Николай Цветков – Демона и със силен шут разстрел стража на домакините.

В следващата среща в събота Балкан е домакин на втория отбор на Пирин Благоевград на стадион “Христо Ботев” от 16 часа.

Така след този мач Балкан остава лидер с 31т. пред Витоша Бистрица 27т. , Оборище Панагюрище и Кюстендил имат по 26т.