„Балкан 1929“ победи „Пирин“ II (Благоевград) ВИДЕО

Отборът на ФК Балкан 1929 записа класически резултат срещу втория отбор на Пирин Благоевград с 3-0. Така след тази победа зелените продължават да са начело във временното класирането в Югозападната Трета лига.

На своя стадион “Христо Ботев” домакините започнаха головата фиеста още в 7-та минута, когато Калоян Бонев реализира с глава след ъглов удар, изпълнен отлично от Павел Петков. В 26-та минута Демона удвои след изпълнение на дузпа. До края на полувремето състезателите на Иван Редовски пропуснаха куп положения.

През втората част тимът на Пирин, съставен само от млади футболисти продължи да търси попадение, но домакините продължиха да са по-активни и да стигат до чисти положения. Третият гол падна след поредно отлично центриране на Павел Петков, от което се възползва юношата на Балкан Николай Миков, който прехвърли вратаря с удар с глава. Това е втори гол на 17-годишния юноша от школата на Балкан, който донесе победата на своя тим над ФК Костинброд в турнира за АФЛ.

Следващата среща от шампионата Балкан приема Витоша Бистрица в събота на стадион “Христо Ботев” от 16 часа.