Футболистите на Балкан с домакински успех над дубъла на Септември

Състезателите на Иван Редовски победиха Септември II с 3-1. Зелените откриха резултата в 7-та минута, когато Дейвид Йорданов вкара отсъдена, за игра с ръка, дузпа. Калоян Бонев бе изведен от Руйчев сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе париран. Павел Павлов също отправи опасен удар, който мина близо до вратата.

Играчите на Младен Стоев изравниха след бърза контраатака, при която ботевградчанинът Георги Тафраджиев изравни. До края на полувремето удар на Димитър Руйчев от Балкан срещна гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Балкан, който Калоян Бонев материализира в гол за 2:1. В 60-та минута Павел Петков увенча добрата си игра с гол за крайното 3:1. След тази победа Балкан остана на шестото място с 13 точки.
В събота Балкан е гост на Левски Раковски.