Юношите на Балкан с втора победа в Хамбург

Втора победа на първия турнир за юноши до 17 години в Хамбург постигна отборът на Балкан. Негов съперник бе румънскит Петролул Плоещ. За разлика от вчерашния мач със словашкия Интер Братислава, тя бе спечелена по-трудно – с 68-61 (21-14, 16-17, 18-19, 13-11).

Воденият от Мирослав Ралчев тим на Балкан доминираше почти през цялата среща. Спечели първата четвъртина с 21-14, на полувремето имаше аванс от 6 точки  37-31, а до края на мача не допусна румънският отбор да се доближи опасно и заслужено спечели.

Топреализатор за Балкан бе Александър Гавалюгов. Той реализира 39 точки – има 6 от 13 за 2 и вкара 7 тройки от 14 стрелби, освен това направи дабъл-дабъл с 12 овладени топки под двата коша, има и 2 асистенции. С по 10 точки за победителите са Николай Нецов и Кристиян Василев, Александър Жилев вкара 4, с 3 е Виктор Груев, 2 добави Велизар Георгиев.

За най-добър играч за Балкан в този мач бе обявен Александър Гавалюгов, а за тима от Плоещ – Александър Дину Кодрут, който реализира 20 точки.

Утре на Балкан предстоят два мача. Сутринта от 10.30 ще срещне турския Истанбул Академик, а вечерта от 18.30 часа играе с унгарския Деак Дебрецен.