Балкан надви Керавнос във второ домакинство от Фиба Къп

Страхотен успех на баскетболистите на Балкан във второто поредно домакинство от група Д на турнира за Купата на ФИБА Европа. Те победиха кипърския Керавносс 85-76 /19-17, 18-18, 21-13, 13-23, 14-5/ след петминутно продължение за огромна радост на всички в Арена Ботевград. И то с доста кадрови проблеми – неприятна контузия има Райън Хароу, със здравословни проблеми бе и Тошков, а ден преди мача от вирусно заболяване се оплакваше Христо Захариев.

Балканци надделяха над Керавнос след продължение, но можеха да спечелят мача още в редовното време. Три минути преди края имаха аванс от 10 точки – 68-58, но допуснаха изравняване в редовното време при 71-71. В допълнителните пет минути кипърският тим първи вкара кош, но балкан отвърна с тройка за 74-73. Керавнос търсеше обрат, но не бе точен при стрелбите си, а и балканци играха силно в защита. Минута и половина преди края преднината стана 7 точки – 80-73, кипърците я свалиха до 4, но с тройка почти със сирената Балкан спечели заслужено своята трета поредна победа.

Страхотен мач изигра Павлин Иванов, който стана топреализатор с 29 точки с 5 тройки от 12-те си стрелби. Много силно се представи Ник Дипларос, който отбеляза 21 точки и направи 8 асистенции. Много добро включване направи Калвин Годфри с дабъл-дабъл от11 точки и 11 борби. Илиян Пищиков допринесе с 8 точки за успеха, със 7 точки е Христо Захариев, 5 има Грозев, с по 2 са Димитър Димитров и Мануел Суарес.
За Керавнос най-резултатен с 24 точки бе Бърнс, 17 отбеляза Стилиану, с 11 е Крубали, 10 вкара Абел.
Следващата сряда ще бъде последното от трите домакинства на Балкан, който ще приеме словашкия Левице.