Класика за Балкан срещу Сливнишки герой

Балкан отнесе Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 в Ботевград. Двубоят е от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига – Група А. Домакините доминираха през целия мач, създадоха куп положения, докато гостите залагаха на по твърда игра и опитваха всячески да изнервят мача.

Състезателите на Иван Редовски откриха чрез Здравко Атанасов, който вкара с глава след центриране в 55-ата минута. Десет минути по-късно след изпълнение на корнер пред вратата на гостите, Калоян Бонев бе най-съобразителен и удвои преднината на Балкан. Иван Алексиев направи победата класическа в 75-ата минута. Марио Петков пък не успя да реализира от дузпа поне за почетно попадение на сливнишкия тим.
В следващия 14 кръг в събота Балкан гостува на третия отбор на ЦСКА 1948.