Балкан U16 надви Шефийлд и така записа три победи в първия турнир на EYBL

Момчетата на Балкан до 16 години постинаха трета победа в първия турнир от Европейската младежка лига, който завърши днес в София. Днес възпитаниците на треньора Иван Коцев спечелиха срещу английския Щефийлд Елит със 75-55 (7-18, 17-9, 18-14, 33-14) в последния мач от този първи турнир.

Срещата не започна добре за Балкан, който загуби първата четвъртина с двуцифрена разлика от 11 точки – 18-7. През втората част намали изоставането си до 3 точки – на полувремето Шефийлд водеше с 27-24.

След почивката младите балканци бяха далеч по-добрият отбор. Поведе за първи път във втората минута на третата част, която спечели с 18-14 и след нея имаше аванс от 1 точка. Доминираха тотално в последната четвъртина – 33-14, и победа със 75-55.

Най-резултатен бе Петър Симеонов с 24 точки, той вкара 6 тройки от 10 опита. Втори по резултатност с 18 точки и 4 тройки бе Николай Хубанов. 10 точки отбеляза Тихомир Николов, с 8 точки и 8 асистенции е Егор Манохин.

Балансът на Балкан от този първи турнир за момчета до 16 години от Южната конференция на EYBL е 3 победи – над Сокол Пражски, испанския Дрийм Академи и английския Щефийлд и една загуба от Водно Сънс Партизан Скопие. Без загуба в турнира са другите два български отора – БУБА баскетбол и ЦСКА.