Таекуондисти от „Таек-кион“ спечелиха 2 златни и 2 бронзови медала на турнир в Перник

На 10 декември, в зала „Борис Гюдеров“ в гр. Перник се проведе традиционният детски турнир „Перник оупън“. Мотото на спортния форум тази година бе „Среща на приятели за един по-добър свят“.

В него взеха участие 127 състезатели от 15 клуба, които бяха разпределени в три възрастови групи: деца 8-9 години, 10-11 години и 12-13 години.

В това последно за тази година спортно събитие от календара на Българската федерация по Таекуондо, състезателите на „Таек-кион“ спечелиха 2 златни и 2 бронзови медала.

Маргарита Геровска, която се представи блестящо на това състезание, стана първа на спаринг при деца над 50 кг.

Втория златен медал спечели Камелия Игнатова в категорията на момичета до 45 кг.

Бронзови медали имат Никол Кръстанова в категория до 55 кг. и Виолина Белякова при момичета до 50 кг.

С това състезателната година за „Таек-кион“ приключи.

Треньорът Борислав Витков, благодари на всички свои възпитаници за усилията, труда и резултатите постигнати през годината, на родителите за помощта и търпението,на общината за финансовата подкрепа .