Голово равенство във втората предсезонна контролна среща на Балкан

ФК Балкан Ботевград и втородивизионният Монтана завършиха 4:4 в контролна среща, играна на помощното игрище с изкуствена настилка “Герена” в Ботевград. Срещата предложи атакуващ и резултатен футбол с много положения и пред двете врати.

Хеттрик за домакините записа Калоян Бонев, който откри за Балкан в 10-тата минута. Радостта на футболистите в зелено бе кратка , тъй като гостите направиха обрат с попаденията на Иванов и Идрис, а Дамянов покачи на 1:3 в 40-ата минута и полувремето приключи при този резултат. Втората част започна с гол за футболистите на Иван Редовски.

Павел Петков върна интригата, реализирайки с глава след прекрасно центриране на Калоян Бонев, който направи обрат в резултата за Балкан 4:3 с голове в 60-а и 65-ата минута. Дамянов от Монтана оформи окончателното 4:4 в 86-ата минута с гол с глава.

Следващата проверка за Балкан Ботевград е в сряда срещу Бдин Видин от 14 часа отново на изкуственото игрище в Ботевград.