Балкан завърши полусезона с победа

Балкан Ботевград записа успех над Септември Симитли с 3-2 в среща от 19-ия кръг на Югозападната Трета лига. Заслужен успех за състезателите на Иван Редовски на заснежения терен на стадион “Герена”.

Домакините започнаха много силно и поведоха с 3:0 до 30-ата минута. Николай Миков откри още в 5-ата минута след като бе най-съобразителен в наказателното поле. Калоян Бонев с глава удвои след центриране на Дейвид Йорданов. Павел Петков направи 3-0 след точно изпълнена дузпа. До края на полувремето гостите върнаха един гол.

През вторите 45 минути футболистите на Балкан намалиха оборотите и от това се възползваха гостите от Симитли, които в 80-ата минута вкараха втори гол. До края на срещата резултатът се запази, а двата тима си размениха по няколко положения за гол.

Последната среща на Балкан за тази година е в сряда, когато приема Сливнишки герой в областния финал на турнира за Купата на АФЛ.