С победа започнаха юношите на Балкан U19 във финалния турнир срещу ЦСКА

Вчера бе първият ден на започналия в Ботевград финален турнир за юноши до 19 години. В своята първа среща отборът на Балкан се наложи над ЦСКА с 96-78 (17-22, 25-16, 27-24, 27-16).

Мачът не започна добре за младите балканци. Още от самото начало те дадоха инициативата на своите съперници, които спечелиха първата четвъртина с 22-17, като преднината им достигна до 9 точки. Едва след средата на втората възпитаниците на Мирослав Ралчев обърнаха резултата в своя полза, като направиха серия от 13 точки за 39-34, а на полувремето водеха с 42-38.

Третият период бе сравнително равностоен, но след него авансът на Балкан бе 7 точки – 69-62. В четвъртата част домакините доминираха, спечелиха я с 27-16, а с това и мача с 96-78.

Петима от Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 32 точки бе Илиян Пищиков. 18 точки отбеляза Михаил Гавазов, който направи и дабъл-дабъл с 11 овладени борби под двата коша. Близо до дабъл-дабъл бе и Стефан Михайлов с 15 точки и 9 борби. По 13 точки вкараха Александър Гавалюов, направил 7 асистенции, и Иво Корестилов, който е с 8 борби.

За ЦСКА силен мач изигра Мартин Русев, който стана топреализатор с 19 точки, има и 8 борби и 6 асистенции. 17 точки вкара Владимир Нанкински, с 16 е Деян Лазаров.

В другия мач от групата, в която е Балкан, Академик Пловдив срази Дунав 2016 от Русе със 100-66. Утре от 17.00 ч. в Арена Ботевград Балкан ще играе с Дунав.

В другата група БУБА баскетбол надделя над Левски със 102-101 с тройка в края. А Рилски спортист се наложи над Доростол с 92-81.

Източник: balkan-basket.com