Столичният Локомотив спечели първото издание на силния детски турнир в памет на Васил Редовски “REDOVSKI CUP 2021”, който се проведе на стадион “Христо Ботев”. Спортното мероприятие събра осем футболни формации – Балкан Ботевград, Локомотив София, Локомотив Мездра, Козаро Ботевград, Витоша Бистрица, Чавдар Етрополе, ОФК Правец, Септември София. Финалът се превърна в железничарско дерби между тимовете на Локомотив от София и Мездра. Столичани триумфираха след победа с 4:0, а мездренчани останаха втори. В срещата за 3/4 място Балкан 1929 надви Витоша Бистрица след изпълнение на дузпи. Купите и медалите от първо до трето място бяха осигурени от БФС и бяха връчени от секретаря на ОС на БФС Евгени Геров. Отборите от четвърто до осмо място получиха купи. Отборната награда за феърплей спечели отборът на Витоша Бистрица. При индивидуалните награди бяха отличени Александър Вутов (Балкан Ботевград) за най-добър вратар, Павел Нешев (Витоша Бистрица) стана голмайстор, а специалната награда за най-добър играч – купа “Васил Редовски” заслужи Ивайло Влахов от Балкан Ботевград. Индивидуалните награди бяха връчени от общинския съветник Тихомир Найденов.

Президентът на ФК Балкан Ботевград Иван Редовски изказва специални благодарности на Ивайло Илиев, Мирослав Семков и всички приятели, които помогнаха за организирането на спортния празник.

2 коментара на “Балкан 1929 завоюва бронза в първото издание на детския футболен турнир в памет на легендата Васил Редовски. Локомотив София шампион