Балкан загуби отново от Черноморец

Балкан загуби изключително труден мач от Черноморец. В мач, игран в зала „Бойчо Брънзов“, „зелените“ загубиха с 83-78 като допуснаха втора загуба от този съперник. Така бургазлии спряха серията на Балкан от пет поредни успеха в НБЛ. До момента в класирането Балкан е 9-4, а бургазлии остават втори с 10-2.

В следващия  кръг на 5 февруари Балкан приема у дома Шумен.

Мачът започна ужасно за Балкан със серия 7-2 за домакините. Балкан имаше два коша от игра на Крис Минков дълго време, но успя да намали. “Зелените” увиснаха с изключително много лични нарушения, а освен това допуснаха и доста технически грешки и пропуски в атака. Така след първия период домакините поведоха с разлика от 15 точки при 26-11. За 10 минути нашите имаха цели 7 грешки срещу 4 на Бургас. Минута след началото на втората част  Трейвин Тибодо бе вече с 4 фаула, а Уошингтън с 3. Нашите започнаха със 7-2 втория период въпреки това, но не успяха да подобрят играта си. Четири минути след началото на периода Черноморец имаше вече 34 точки, а ситуацията под коша за Балкан стана още по- трудна, след като с три фаула остана и Митко Димитров. Най-голямата разлика беше 16 точки.  В средата на втората част нашите направиха ударна серия 13-0 след две поредни тройки на Амад Рори и една на Станимир Маринов. Нашите успяха да се доближат само на 2 точки, след като увеличиха серия до 15-2 при 35-33. След това обаче Хаджирусев вкара важна тройка, която даде подем от 6-0 за домакините. Така на почивката те поведоха отново със 7 при 41-34. Грешките се изравниха до 11-11 на почивката. Домакините имаха 22 точки в полето срещу 10 на Балкан.

Черноморец запази аванс през цялата трета четвърт. Балкан успяваше на няколко пъти да намали разликата след точна стрелба от тройката. Най-малкият пасив на гостите бе 2 точки при 55-53, но бургазлии отвърнаха със серия 10-3 и не позволиха на Балкан да обърне. Така след третия период разликата бе 9 в полза на Черноморец. Дивон Уошингтън излезе за пет фаула. Последната част вървеше отново изключително трудно за Балкан като Черноморец вкарваше няколко пъти тройки през човек. 1:35 преди края ключова тройка на Крис Минков свали за първи път пасива на Балкан само на точка при 79-78. Балкан сгреши на два пъти, а Черноморец се възползва и поведе с 5, 33 секунди преди края, вкарвайки още два пъти и удържа успеха.

Станимир Маринов бе най-резултатен с 24 точки, а 13 имаше Амад Рори.

Георги Боянов вкара 30 за Черноморец, 18  Гранич, а 15 Тихомир Желев.

Източник: balkan-basket.com Видео: sportal.bg