Балкан започна с победа и остава на върха

Футболистите на Балкан постигнаха важна победа при гостуването си на Ботев Ихтиман с 2:1 в първата среща от втория полусезон в Югозападната Трета лига. Състезателите на Иван Редовски поведоха още във втората минута след отлична контраатака, която започна от Николай Цветков- Демона, който изведе Калоян Бонев, а той надбяга защитата, излъга вратаря и откри резултата. Гостите от Ботевград категорично бяха по добрия тим на терена, но изпуснаха куп чисти положения. В самия край на първото полувреме Домакините изравниха с гол на опитния Борислав Балджийски от пряк свободен удар.

Балкан започна силно и втората част и логично стигна до нов гол, дело на игралия отлично в този мач Николай Цветков-Демона, който получи пас от Калоян Бонев.
След тази победа Балкан Ботевград остава на върха във временното класиране пред Беласица Петрич.

В следващия кръг зелените трябва да приемат Рилски спортист Самоков, което най-вероятно ще е в Правец заради лишаване от домакинство за една среща.