Балкан с категорична победа над Рилски спортист

Балкан записа успех с 3:0 над коравия тим на Рилски спортист в среща от 21-я кръг в Югозападната Трета лига. Заради наказание лишаване от домакинство, срещата се игра на стадиона в Правец. Състезателите на Иван Редовски започнаха вихрено и голмайстоът Калоян Бонев откри в 10-тата минута след точен удар.

До края на полувремето зелените от Ботевград можеха да покачат резултата, но удари на Николай Цветков-Демона, Григор Долапчиев и Калоян Бонев не попаднаха в целта. Натискът на лидера в Югозападната Трета лига продължи и през втората част, докато гостите имаха само епизодични атаки, които завършваха безславно.

Второто попадение за Балкан реализира нападателят Кристиян Ковачев в 76-та минута след отлично извеждащо подаване на Николай Цветков. Павел Петков оформи крайния резултат с много красиво попадение пет минути преди края на срещата. Така след тази победа Балкан остава лидер на точка пред втория Беласица Петрич. В другия кръг Зелените гостуват в Банско на едноименния тим.