Балкан U16 спечели своята група в Европейската младежка лига

Снимка: Николай Христов

Страхотен успех постигна отново отборът на Балкан за юноши до 16 години. Тимът на Николай Пеев спечели свията група в Европейската младежка баскетболна лига с общ актив от 7 победи и само 1 поражение. В последния си мач от втория етап в Ботевград момчетата от Балкан надигаха румънския Дан Дачиян с 83-68 и по този начин завършиха домакинския турнир с 4 поредни победи. Те надиграха последователно унгарските Атомсити Пакс, Хонвед и Айдовшчина от Словения.

През април месец Балкан ще участва в плейофите на турнира, които ще се проведат в унгарския град Печ.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА.

Мачът срещу Дан Дачиян започна трудно за нашите като съперникът поведе с 18-10 и водеше през цялата първа четвърт, която завърши при 20-12. Нашите допуснаха изключителномного грешки в първия период – 10 и съперникът се възползва максимално. Оспорвана се запази и втората четвърт, но до почивката Балкан направи обрат и поведе с 5 точки след 20 минути – 45-40. Нашите направиха ударна серия 16-4 в третата и поведоха на два пъти с най-голямата разлика от 14 точки – 61-47. Дан Дачиян опитва да свали под 10 точки пасива си в последната, но Балкан удържа успеха.

Александър Гавалюгов изигра силен мач с 35 точки и 7 борби и спечели приза за mvp на своя отбор. Виктор Груев реализира 22. Галин Георгиев овладя 10 борби и вкара 9 точки.